Re:  Dotaz vedení NPŠ a Policii ČR.
Autor : Petr Zima , 16.08.11  08:32

Pominu-li všechna ta přivazování ke stromům, bránění lesníkům v práci apod., zajímal by mne jako častého návštěvníka Šumavy prostý fakt, zda mají tito tzv. aktivisté povolený přístup do 1. zón NP mimo vyznačené turistické stezky. My ostatní tam nemůžeme, jsme za to pokutováni a tito lidé po včerejší schůzce s vedením NP, kdy samozřejmě k žádné shodě nedošlo, prohlašují, že jejich hlídky zůstanou v různých lokalitách hlídat, které já jsem nikdy neviděl, protože jako zakona dbalý občan chodím po turistických cestách. Získat povolení od správy NP není jednoduché a trvá mnoho měsíců. Pokud tito tzv. aktivisté povolení nemají, mají být vykázáni a pokutováni. V opačném případě i já se zajdu podívat do různých míst, která mne zajímají a kam je vstup zakázán. A ostatní turisté, ať to udělají také a případným strážcům NP ať řeknou, že jsou aktivisté, tím získají beztrestnost. My se musíme pohybovat po vytyčených cestách a je nám bráněno využít dávné stezky ( viz. celá anabáze Modrý sloup ).Myslím, že nejsem jediný, který už má dost takovýchto samozvaných nátlakových skupin, které si myslí, že pro ně zákony neplatí a při tom tvrdí, že svými akcemi zákon brání. Jak k tomu přijdeme my ostatní?
ZpětReakce